wtorek, 10 grudnia 2013

5 sposobów na prezent

Lubicie dostawać prezenty? Oczywiście, kto tego nie lubi?
A czy lubicie również je dawać?

Święta to taki okres, kiedy ludziom chorym, samotnym, zmęczonym jest jeszcze trudniej.
Ale to też taki magiczny okres, kiedy łatwiej zauważamy problemy innych i chętniej im pomagamy.

Ja staram się być otwarta. Pozwalam "odstawić koszyk" pod supermarketem, zawsze znajdę czekoladkę dla biednego dziecka i przysłowiową złotówkę dla jego mamy.

Wiele osób jest przeciwnych takim rozdawajkom, moim zdaniem jednak nie mamy prawa osądzać, dlatego ja im pomagam.

A jakie jest Wasze zdanie?

Dla tych co wolą mieć pewność, że ich pieniądze nie zostaną "zmarnowane" na wino marki wino proponuję zwrócić uwagę na zorganizowane akcje i fundacje.

Poniżej te, które wzbudziły Nasze zainteresowanie (szkoła, przedszkole i radio to nasze okna na świat, stąd zapewne właśnie ten wybór). Święta bez granic to akcja organizowana przez radiową Trójkę. W licytacji udziału nie bierzemy, jeszcze tak się nie dorobiliśmy, ale smski wysyłamy.

 Dla Emilki zbieramy nakrętki. Nie wiem o co chodzi z tymi nakrętkami, ale angażujemy całą rodzinkę. Jak może pomóc to warto odłożyć nakrętkę do pudełka zamiast do śmietnika

Tego chłopczyka poznaliśmy osobiście na wczasach. Dlatego nasz 1% przekazujemy dla Nikodema.

Mam nadzieję, że Was trochę zainspirowałam na te Święta.

4 komentarze:

 1. My zbieramy nakrętki. Oddajemy do szkoły. Fajnie, że są takie akcje, a nie jak podchodzi do mnie jakiś żul i woła Pani daj na bułkę-taa jasne bułke to on chce,ale chyba do przefiltrowania denaturatu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślisz, że chce im się filtrować ;)

   Usuń
 2. Ja czasami kupuję biednym osobom jedzenie, raczej unikam dawania pieniędzy. Często też oddaję ubrania, których już nie noszę. W tym roku i w zeszłym oddałam sporo książek do bibliotek i domu dziecka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pieniędzmi jest najłatwiej, widać, że Ty się starasz :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.