środa, 11 listopada 2015

Powiedz "Kocham Cię"

rozmowy o uczuciach

Mówi się, że każda mama kocha swoje dziecko.
Wydaje się, że skoro oni się nie kłócą i zawsze są razem, na pewno się kochają.
Widząc grzeczne, posłuszne dziecko w towarzystwie najbliższych, zakłada się, że kocha swoich rodziców.

Patrząc na zwykłą, przeciętną rodzinę, zakładamy, że wszyscy się w niej nawzajem kochają. Zakładamy, że panuje w nich mniejsza, bądź większa miłość. Ba, czasami nawet rodziny wydają się być tak idealne, że zaczynamy im zazdrościć, zaczynamy wzorować się na powierzchownym obrazie ich miłości.

J A K   J E S T   W   R O D Z I N I E?

Zwykła, przeciętna rodzina również zakłada, że się kocha. On ją kocha, wzięli ślub, musi kochać. Robi zakupy, spół dba o dom, nawet o urodzinach pamięta. Kocha ją i kocha dzieci. Kto im czyta codziennie bajki na dobranoc?
Ona też go kocha. Kocha całą rodzinę. Codziennie gotuje obiady, pilnuje, czy nikt o niczym nie zapomniał, zawozi, przywozi, pomaga.
Każdy może na siebie liczyć, każdy powinien wiedzieć, że jest kochany. Ale czasem czegoś w tej rodzinie zabraknie.
Wystarczy chwila emocji, kłótnia, nieodpowiednie słowo, wypowiedziane bez zastanowienia, w nieodpowiednim momencie. Wtedy ten idealny dom, rozpada się niczym domek z kart.


S Ł O W A   I   G E S T Y   S Ą   W A Ż N E

rozmowy o uczuciach

To, że żyjemy razem, że się wspieramy, pomagamy sobie na wzajem jest bardzo ważne. Być może nawet najważniejsze. Ale mały szczegół w postaci ciepłego słowa, czułego gestu od najbliższej nam osoby potrafi nam dodać takiej energii, jak nic na świecie. Usłyszenie od ukochanej osoby jak bardzo nas kocha dodaje wiary w siebie, pozwala przenosić góry. Mówiący te słowa może mieć pewność, że cokolwiek było złe, zostanie mu przebaczone. Bo miłość zwycięży wszystko, pod warunkiem, że nie zapomnimy o niej powiedzieć.

Przypomnij sobie, jak miłe ciepło rozlewa się po Twoim sercu, gdy słyszysz "Kocham Cię mamo". Jakiego dają Ci te słowa kopa, o ile jesteś po takim wyznaniu silniejsza. Czujesz się wtedy wspaniale i mimo, że roztapiasz się niczym wosk, to jednocześnie wierzysz w siebie, bo wiesz, że jesteś ważna.
A teraz zastanów się, kiedy ostatni raz wypowiedziałaś te słowa? Kiedy ostatni raz powiedziałaś mamie, że ją kochasz? A tacie? No, może chociaż swojemu partnerowi to czasem mówisz? Kiedy ostatnio obdarowałaś swoich bliskich tą pozytywną energią?

rozmowy o uczuciach

Jako dzieci mamy w sobie naturalną szczerość. Nie czujemy wtedy wstydu przed wyrażaniem emocji. Mówimy to, co myślimy, to co czujemy.
Z czasem jednak, dużo się zmienia. Obserwując rodziców, możemy dojść do wniosku, że o miłości nie rozpowiada się zawsze wtedy, gdy przyjdzie nam na to ochota. Bardziej świadomi oceny ze strony środowiska i rówieśników, zaczynamy bać się uzewnętrzniać nasze uczucia. Wreszcie, zabieganie, coraz większe obowiązki, zapomnienie dopełniają dzieła. W ten sposób, zamiast pielęgnować w nas naturalną skłonność do rozmowy o uczuciach, zamykamy się w sobie. I chociaż robimy wszystko tak jak należy, okazujemy że rodzina jest dla nas ważna, to nie dajemy tego pięknego szczegółu w postaci słowa.


Z R Ó B   P I E R W S Z Y   K R O K 

rozmowy o uczuciach

Dlatego właśnie teraz apeluję do Ciebie. Jeśli Ty również się zamknęłaś, jeżeli zamknęli się Twoi bliscy, zrób pierwszy krok. Przestań się bać, przestań się wstydzić i wreszcie to z siebie wyduś. Powiedz mamie i tacie, że ich kochasz. Nie ważne ile masz lat. Będzie im przyjemnie. Mów słowo "kocham" swojej drugiej połowie, nawet jeśli o tym wie, nawet jeśli nie pyta. I nie zapominaj też o dzieciach. Niech usłyszą, że kochasz nad życie.
Zobaczysz, że Twoi bliscy zaczną, prędzej czy później odwdzięczać Ci się tym samym. A wtedy już żadna kłótnia was nie rozdzieli, żadne złe słowo. Poczujesz się piękna, potrzebna i naprawdę kochana.


Zachęcam Cię do zapisania się na nasz comiesięczny newsletter. Zestawienia wpisów, unikalne treści, ciekawe informacje.


Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.