czwartek, 26 listopada 2015

Odkrycie miesiąca - aplikacje do obróbki zdjęć i filmów

obróbka zdjęć na smartfonie

Mówi się, że telefon komórkowy staje się naszym najlepszym przyjacielem. Jedna czwarta z nas byłaby wręcz bardziej skłonna porzucić swojego partnera, niż rozstać się ze swoim smartfonem. Coraz powszechniejsze jest używanie smartfonu nie tylko do rozmów. Zastępuje nam on masę urządzeń, począwszy od budzika a na aparacie fotograficznym kończąc.

Wiele osób obecnie rezygnuje z zakupu aparatu fotograficznego i wszystkie ważne momenty w swoim życiu uwiecznia właśnie telefonem komórkowym. Takie zjawisko nie dziwi, ponieważ jakość zdjęć wykonywanych naszymi smartfonami staje się coraz lepsza. A łatwość użycia telefonu i fakt, że mamy go niemal zawsze przy sobie jeszcze bardziej przemawia na jego korzyść.
Rośnie również kręg osób publikujących swoje fotografie w mediach społecznościowych. W siłę rośnie instagram, gdzie zdjęcie stanowi podstawę naszego wpisu. 
Wszystko to sprawia, że zdjęcia przysłowiową komórką robimy coraz częściej, a jednocześnie coraz bardziej pragniemy, aby były to zdjęcia ładne i estetyczne.A P L I K A C J E   D O   O B R Ó B K I   Z D J Ę Ć   I   F I L M Ó W

I tu z pomocą przychodzą nam aplikacje do obróbki zdjęć i filmów. W sklepie Play (android) dostępnych jest cała masa programów do takiej obróbki. Od mniej skomplikowanych do wielkich kombajnów z masą możliwości. Od darmowych do płatnych. Dla każdego coś miłego. 
Ja również coś miłego znalazłam w tym gąszczu dla siebie. Wszystkie programy, których używam są bezpłatne i w miarę intuicyjne w obsłudze.


PICSART
To jest świetny edytor graficzny z bardzo dużymi możliwościami. Dla amatora fotografii stanowi wręcz zagadkę. Sama nie odkryłam jeszcze zastosowania do połowy funkcji. 
Program idealnie nadaje się do rozmycia tła, wyostrzenia, dodania ciekawych efektów. 
Używanie go wymaga jednak precyzji i wprawy, no i obróbka zdjęcia potrafi być naprawdę czasochłonna. Tym niemniej, efekt jest wart zachodu.


obróbka zdjęć na smartfonie

obróbka zdjęć na smartfonieVSCO
To bardzo popularny program graficzny wśród użytkowników instagramu. Dzięki niemu nasze zdjęcia szybko i bez problemów zyskują nowe oblicze. A wszystko to za sprawą bardzo ciekawych filtrów. 
Program jest prosty w obsłudze, i nie sprawi problemu nawet dla najmniej orientujących się w temacie obróbki zdjęć. Dlatego chętnie go używam, gdy chcę uzyskać lepszy efekt małym nakładem czasu.


obróbka zdjęć na smartfonie


POMELO
To mój najnowszy nabytek. Szczerze mówiąc jeszcze do końca go nie rozszyfrowałam. Na pierwszy rzut oka zachwyca ilość i różnorodność flirtów. Ten program oferuje ich znacznie więcej niż poprzedni. Do tego dostęp do podstawowych funkcji, typu kontrast, temperatura, naświetlenie, wydaje się dawać naprawdę sporo możliwości.


obróbka zdjęć na smartfonie


MAGISTO
To z kolei prosty program do obróbki filmów. Jest to program idealny, jeżeli chcesz stworzyć szybki kolarz z kilku posiadanych materiałów (zdjęcia i filmy). Wystarczy wybrać filmy, motyw i muzykę, dopasować długość filmu do naszych potrzeb i pozwolić programowi działać. W efekcie dostajemy gotowy film. 
Obsługa tego programu jest bardzo prosta i czasami efekty są bardzo ciekawe. Niestety w filmikach dostajemy przypadkowe kadry i może się zdarzyć, że to co interesuje nas najbardziej zostanie wycięte z tego kolażu. Tym niemniej jeżeli mamy dobre filmiki, program wart jest zainteresowania.

VIVAVIDEO
To mój drugi program do obróbki Video. Tym razem oferuje on dużo więcej możliwości. Możemy w nim przycinać, wycinać interesujące nas fragmenty, skracać i rozciągać. Jest możliwość dodania tekstu, stickersów i muzyki. Do tego program oferuje kilka gotowych motywów i ciekawe filtry. Myślę, że z powodzeniem wystarczy dla każdego amatora filmowania.Jestem bardzo ciekawa, czy znaliście również te aplikacje. A może polecicie coś innego. Co u was się sprawdza do obróbki zdjęć i filmów robionych smartfonem?


Zachęcam Cię do zapisania się na nasz comiesięczny newsletter. Zestawienia wpisów, unikalne treści, ciekawe informacje.


Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.