czwartek, 29 października 2015

Jak zrobić proste nietoperze origami - step by step

nietoperze origami

Niezależnie od tego, czy obchodzicie Halloween, czy nie, możecie czasem zabawić się z dzieckiem w składanie origami. Nietoperze to fajny motyw, lubiany przez dzieci.

My swoje nietoperze origami przygotowaliśmy własnie na Halloween. Moje dzieci uczęszczają do angielskojęzycznego przedszkola i szkoły, więc tradycje straszenia w przeddzień Święta Zmarłych znają doskonale. Co za tym idzie lubią ją i chcą się nią bawić.Z uwagi na to, że nasz dzień jest dosyć aktywny szukaliśmy sposobu aby trochę przyozdobić pokój na nadchodzącą imprezę ale nie dużym nakładem czasu. Tak właśnie powstały nasze origami nietoperze.

origami dla dzieci

Żeby zrobić takie zabawne nietoperze będziecie potrzebować:

  • kilka kwadratowych kartek, najlepiej czarnych z obu stron
  • nożyczek
  • białego pisaka lub korektora
Najpierw powinniście złożyć kartkę na pół po skosie, tak aby powstał z tego trójkąt. Następnie najdłuższy bok zegnijcie ponownie do góry, tak aby powstała łódka.

nietoperze origami

Teraz czas na najtrudniejszy element. Musicie zgiąć oba boki do góry. Problem tkwi w tym aby zrobić to mniej więcej pod takim samym kątem. Wtedy głowa nietoperza wyjdzie nam w miarę symetryczna. 
Następnie trzeba już tylko wygiąć "skrzydła" z powrotem do poziomu i zagiąć końce do dołu.

aktywność dzieci

Na koniec wystarczy obrócić nietoperza, wyciąć nożyczkami uszy i domalować oczka. My niektórym zafundowaliśmy również buzie :)

origami nietoperze

W ten sposób szybko i łatwo powstaje nietoperz gotowy do straszenia nie tylko w halloweenową noc.

origami dla dzieci


Zachęcam Cię do zapisania się na nasz comiesięczny newsletter. Zestawienia wpisów, unikalne treści, ciekawe informacje.


Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.