wtorek, 22 września 2015

Sprawdź czy jesteś supermamą

QUIZ

Jak myślisz, czy jesteś supermamą?
Kochasz swoje dzieci, chcesz dać im wszystko, albo jeszcze więcej.
Ale czy na pewno robisz wszystko co powinnaś?
Jeśli chcesz się przekonać, czy zasłużyłaś na miano supermamy odpowiedz sobie na kilka pytań:


C Z Y    U M I E S Z    R O Z C I Ą G N Ą Ć    D O B Ę ?

Nie ma lekko, jako supermama powinnaś to potrafić. Musisz przecież mieć czas, aby utrzymać idealny porządek w domu. A nie mieszkasz tu sama... Musisz mieć czas na gotowanie nie tylko zdrowych obiadów, ale i innych zdrowych przekąsek. Wszak o kupieniu zdrowego jedzenia w zwykłym spożywczaku możesz jedynie pomarzyć. Musisz też mieć czas na zagospodarowanie wolnego czasu dzieci. No przecież nie będą sobie same zabawy wymyślać...Oprócz tego niezbędny jest czas na pracę zawodową, realizację własnych pasji i dbanie o swoje ciało. A jeszcze mąż coś tam wspomina, że on też jest ważny... Rozciąganie doby to warunek obowiązkowy


C Z Y    U M I E S Z    B Y Ć    C I E R P L I W A    N I C Z Y M    A N I O Ł ?

Jako supermama nie możesz przecież denerwować się z powodu drobiazgów. Bałagan wokół kuchennego stołu to jeszcze nie powód żeby krzyczeć. Rzut ogórkiem o ścianę też nie. Kto by zabraniał maluchowi odkrywać świat. Na pewno nie supermama.
Supermama z uporem maniaka potrafi tłumaczyć dziecku po raz setny jak ma zawiązać [te cholerne... oops] buty i wie, że każde niepowodzenie zbliża dziecko do celu. Jak można się tym w ogóle denerwować.


C Z Y    Z N A S Z    T A J N I K I    P S Y C H O L O G I I ?

Na linii dziecko rodzic toczy się bowiem ciągła gra o to kto kogo przechytrzy. I nie łudź się, że Twoje dziecko jest, lub będzie inne. Nic z tych rzeczy. Będzie testować, sprawdzać, naginać do granic możliwości. Ale supermama zawsze wie jak sobie z takim szkrabem radzić. Supermama zawsze potrafi być konsekwentna, zna granice i doskonale ich przestrzega. Supermama przeczytała bowiem wszystkie podręczniki z psychologii, skończyła kilka kursów i zawsze, ale to zawsze potrafi w pokojowej atmosferze wyegzekwować niezachwiane posłuszeństwo.


C Z Y    P O T R A F I S Z    G O T O W A Ć    L E P I E J    O D    O K R A S Y ?

Zresztą, co taki Okrasa wie o gotowaniu. Twoje dziecko nie lubi sera, twarogu, jogurtu, mleka. Ale to nie problem dla supermamy, która tylko sobie znanymi sposobami utrzymuje pociechy w doskonałym zdrowiu. Bo supermama potrafi zrobić super zdrowe danie jedynie z makaronu. U supermamy zawsze jest zdrowo, bez konserwantów, cukru i innej chemii i dzieci zjadają aż im się uszy trzęsą


C Z Y    U M I E S Z    L E C Z Y Ć    L E P I E J    N I Ż    D O K T O R    W I L C Z U R ?

I nie ważne, czy byłaś lekarzem w poprzednim wcieleniu, czy też nie. Dziecko właśnie do ciebie przyjdzie gdy ma katar, do ciebie wali jak boli je głowa, to ty musisz zaradzić na drzazgę w palcu. A w przychodni kolejki, pomocy znikąd. Nawet tata dziecka został dłużej w pracy. A supermama, niczym bohater w czerwonej szacie nigdy się nie poddaje. Zna na pamięć nazwy wszystkich specyfików na bolące gardło, wie czym pozbyć się wstrętnego kaszlu i nawet wie kiedy bolącą nogę obłożyć zimnym, a kiedy gorącym kompresem. Jak trzeba to i bańki postawi...


C Z Y    N I G D Y    S I Ę    N I E    M Ę C Z Y S Z ?

Supermama, niestety zmęczyć się nie może. Zawsze musi mieć siłę żeby się uśmiechnąć do swojego szkraba, zawsze musi mieć siłę, żeby przytulić. I to przez całą dobę, we dnie i w nocy. Supermama nie ma z tym problemu. Nie krzyczy, nie marudzi, że zmęczona, że dom, że szef. Po prostu robi co trzeba. W pracy, w domu i ze swoim dzieckiem. Zawsze z uśmiechem. I nikt jej pomagać nie musi, ona wszystko sama, non stop, bez przystanku, bo tak lubi.


Udało Ci się odpowiedzieć na któreś z pytań twierdząco? Nie?
Idź teraz do pokoju swojego dziecka, przytul mocno, daj buziaka i zapytaj kto jest supermamą.
Ono zna odpowiedź!

Zachęcam Cię do zapisania się na nasz comiesięczny newsletter. Zestawienia wpisów, unikalne treści, ciekawe informacje.


Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.