środa, 24 czerwca 2015

odkrycie miesiąca - seria Ever After High

Ever After High

W ramach odkrycia miesiąca chciałabym was dziś zachęcić do czytania. Bo dziś o książkach właśnie.

Co prawda pierwszą książkę z tej serii odkryłyśmy jeszcze w zeszłym roku, ale właśnie w tym miesiącu wyszła kolejna, już trzecia pozycja. A mowa oczywiście o kolejnej książce oraz serii Ever After High.

Ever After High, jest to cykl książek opowiadających o losach dzieci klasycznych, bajkowych postaci. Wszystkie one uczęszczają do jednej szkoły i pilnie uczą się aby powielić losy swoich rodziców. Jak nie trudno się domyślić, nie wszystkim młodym ludziom scenariusz wybrany przez starszych i doświadczonych dorosłych przypadł do gustu. Niektórzy, jak to w życiu bywa, próbują odnaleźć własną drogę. Niestety, nie bez komplikacji....


Jeżeli macie ochotę poczytać więcej o pierwszej i drugiej książce z serii zapraszam.
Ja zaś opowiem Wam co nieco o części trzeciej.

EVER AFTER HIGH - KRAINA CZARÓW
Część trzecia nie różni się wiele w schemacie od poprzednich. Różni się natomiast bardzo w szczegółach. W tej części jak w żadnej innej historia zaczyna przybierać zupełnie nie realną postać. Oto bowiem całą Krainę Baśni, ktoś nagle zainfekował. Ktoś wywrócił jej funkcjonowanie do góry nogami. Ktoś zamienił ją w Krainę Czarów.
Już pierwsze rozdziały zdradzają nam, że wchodzimy w nowy nierealny świat, a im dłużej czytamy tym bardziej wpadamy do króliczej nory. I niczym bajkowa Alicja, z każdą nową stroną, otwieramy oczy ze zdumienia. Co jeszcze nas tu dziwnego spotka.
A spotka nas wiele, czasem zabawnych czasem zaskakujących sytuacji. Pojawiają się białe króliki patrzące na zegarek, ożywają stoły i krzesła a uczniowie szkoły, nagle przestają być tym kim byli jeszcze przed chwilą.
nie dziwię się wcale, że niemal żaden z bohaterów nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Nie jest to również łatwe dla czytelnika. Tylko oryginalne mieszkanki Krainy Czarów nie mają z tym problemu. To właśnie Lizzie Hearts, córka Królowej Kier oraz Madeline Hatter, córka Szlonego Kapelusznika przejmują kontrolę nad sytuacją. To właśnie one prowadzą nas przez tą opowieść. To one są tym razem głównymi bohaterkami. Czy uda im przywrócić porządek i doprowadzić do szczęśliwego zakończenia?

Zaintrygowałam Was troszeczkę? Jeśli tak to łapcie za książkę i czytajcie. Albo jeszcze lepiej sprezentujcie ją Waszej córce, kuzynce, bratanicy czy innej panience w rodzinie. Książki bowiem robią furorę wśród starszych dzieci i młodszej młodzieży płci pięknej. A nie ma nic milszego niż sprezentowanie dziecku rzeczy przyjemnej i pożytecznej zarazem. I takiej, która sprawia radość.

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.