środa, 25 lutego 2015

W czym na trening?

blog perentingowy

Często pytają mnie dlaczego kupuję dziecku body gimnastyczne, skoro równie dobrze może ćwiczyć w koszulce i w szortach. Po co wydaje niepotrzebnie pieniądze? Czy to oznaka snobizmu?


Otóż nie, pieniądze, które wydaję na ubiór mojej zawodniczki wcale nie są niepotrzebne i zbyteczne.

Body zapewnia swobodę ruchów 
Wyobraźcie sobie stanie na rękach w koszulce. Wyobraźcie sobie gołe plecy i ciągłe poprawianie ubioru. W takich warunkach dziecko nie ma szansy aby skupić się na ćwiczeniach. A wierzcie mi, skupić się trzeba, bo ćwiczenia do łatwych nie należą.

Body zapewnia bezpieczeństwo. 
Podczas różnych ewolucji jakie wykonuje dziecko na treningu nie ma prawa nic utrudniać, nie ma prawa nic stwarzać zagrożenia. Tym czasem swobodnie zwisająca część materiału stanowi realne niebezpieczeństwo przy trudniejszych ćwiczeniach. Łatwo można zahaczyć nią o drążek, linę, równoważnię czy inny sprzęt. Ja wolę nie ryzykować. Bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową i już chociażby w tego powodu warto postawić na body.

 Body identyfikuje ze sportem
Dziecko, które zafascynowało się pewną dyscypliną sportu pragnie do niej należeć całym sobą. Strój jest doskonałym tego dopełnieniem. Body stanowi dla gimnastyczki potwierdzenie, że należy do pewnej wspólnoty i ma pełne prawo nosić to co inne sportsmenki. I wcale nie jest to błahy powód. Jeśli ktoś kiedyś należał do jakiejkolwiek subkultury powinien doskonale wiedzieć jakie to ważne.

Body jest ładne. 
Wielorakość wzorów, kolorów, ozdób może przyprawić o zawrót głowy. Ten błyszczący materiał, dopasowany krój ma prawo podobać się dziewczynkom. Wiele modeli jest tak gustownych, że zachwyca również te całkiem dorosłe. Dlaczego by się tym zwyczajnie nie cieszyć?

blog parentingowy

blog parentingowy

gimnastyczka

blog parentingowy


Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.