środa, 11 lutego 2015

Na dzień dobry #1


Uwielbiam poranki i lubię dobre śniadania. Zwłaszcza jeżeli nie muszę się nigdzie śpieszyć. W taki niespieszny poranek mogę usiąść przy jednym stole z całą rodziną i celebrować. Mogę zrobić pyszną jajecznicę z tostami albo muffiny z jagodami i cieszyć się zarówno z pożywnego śniadania jak i towarzystwa. A gdy dzieciom znudzi się już siedzenie przy stole, mogę zaparzyć pyszną kawę i oddać się czekającej przez cały tydzień lekturze.Tak, lubię takie poranki.

Ale co zrobić, jeżeli takie poranki zdarzają się jedynie raz w tygodniu, a my marzymy o pysznym śniadaniu na co dzień? O takim, które dostarczy odpowiednio dużo energii i białka a jednocześnie będzie lekkie i zdrowe?

"Na dzień dobry" to moje poranne inspiracje śniadaniowe, których przygotowanie nie zajmie wam dużo czasu. To śniadania, które możesz zjeść w domu lub zabrać ze sobą. Posiłki o wysokiej zawartości białka dla przyspieszenia przemiany materii i budowania mięśni. Śniadania niskokaloryczne dla utrzymania figury.


NA DZIEŃ DOBRY #1 TRUSKAWKOWE SMOOTHY BEZ CUKRU


Do przygotowania porcji smoothy potrzebujesz:
100g mrożonych truskawek
kubeczek jogurtu greckiego (150ml)
jeden banan (ok. 150g)
woda mineralna dla odpowiedniej konsystencji

Wszystkie produkty wrzucamy do blendera i miksujemy. Smoothy możemy pić bezpośrednio po przygotowaniu.Wybierając jogurt grecki koniecznie zwróćcie uwagę na etykietę. Niestety większość produktów w marketach jedynie udaje jogurt grecki, w rzeczywistości nie mając z oryginalnym produktem nic wspólnego. Oryginalny jogurt gracki (np. Katharos) ma bardzo wysoką zawartość białka (około 8-9g na 100g produktu), dlatego tak świetnie sprzyja diecie sportowców i osób planujących odchudzanie. 

Na koniec podsumujmy wartości odżywcze takiego śniadania:
kalorie ok. 221 kcal
białko 15,4 g
węglowodany 39,6g
tłuszcz 0,76g

Smacznego!

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.