piątek, 27 marca 2015

9 sposobów na wielkanocne pisanki

blog parentingowy

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc.

Uwielbiam te święta, chyba bardziej niż Boże Narodzenie. Nareszcie wszystko budzi się do życia, nareszcie moje ulubione ciepełko i zabawy w ogrodzie.
Dzieci również uwielbiają Wielkanoc. Głównie ze względu na możliwość artystycznego wyrażenia się podczas malowania jajek. One przepadają za pracami ręcznymi więc podczas Świąt cały dom tonie wręcz w kolorowych wydmuszkach różnej maści.


W tym roku zapragnęłam aby dom utonął w czymś więcej niż w skorupkach obklejonych zającami i do malowania jaj zabieram się w sposób systemowy. Musi być na tyle prosto, aby dzieci były w stanie sobie z tym poradzić, ale również na tyle ciekawie aby goście nie patrzyli na świąteczne wydmuszki z przerażeniem lub politowaniem.

Jakie można zatem przygotować pisanki z dziećmi, aby ładnie wyglądały?

BROKATOWE PISANKI

blog parentingowy

Wydają się bardzo łatwe do przygotowania. Wystarczy posmarować wydmuszkę klejem i obtoczyć w brokacie. Nawet jeżeli dziecko nie do końca poradzi sobie z posmarowaniem klejem całej pisanki, to efekt powinien być niezły. Brokatowe mazy brzmią równie interesująco.


PISANKI WASHI TAPE

blog dzień dobry pani

Żeby pisanki wyglądały jak na zdjęciu, trzeba będzie poskramiać dziecięce zapędy klejenia "na bogato". Ale jeśli się nawet nie uda, to wybierając monochromatyczne taśmy mamy szanse mimo wszystko na fajny efekt.


PISANKI NAKRAPIANE

blog lifestylowy

Jeżeli dzieci są w miarę podatne na sugestie to można im zasugerować stawianie farbkami wyłącznie kropek. Moje niestety mają swoje zdanie, więc nie jestem do końca przekonana, że nie będzie mazów. Profilaktycznie warto przygotować jedynie kilka współgrających ze sobą kolorów i gąbkę do blendowania. Wtedy nawet niekształtne pasy mają szansę stać się naprawdę ciekawą ozdobą.


PISANKI ZIOŁOWE

blog parentingowy

Wystarczy obłożyć pisanki liśćmi i zanurzyć w barwniku. Przy tej propozycji myślę, że większość dzieci nie będzie miała obiekcji. Wszystkie  jakie znam uwielbiają patrzeć jak powstaje taki niepokolorowany znak. Liczę, że i tym razem będzie to trafiony pomysł.


JAJKA ŚWIECOWE

blog parentingowy

To raczej propozycja malowania jajek do koszyczka a nie pisanek. Dlaczego? Żeby kredki ładnie się roztopiły i połączyły ze skorupką jajko musi być bardzo ciepłe, wręcz gorące. Tym niemniej efekt ciekawy i będziemy próbować.


TĘCZOWE PISANKI

blog dzieci

Żeby zrobić takie pisanki potrzebne będą pigmenty i krem do golenia. Jeżeli chcecie się pobawić, tu znajdziecie dokładny opis tej metody. Prawda, że nie wygląda na coś skomplikowanego?


PISANKI W PASKI

dzieci blog

Do wykonania takich pisanek można wykorzystać popularne gumki do bransoletek. Wystarczy pozwolić dziecku nałożyć gumeczki na pisanki w dowolny sposób, a następnie zanurzyć tak przygotowane pisanki w barwniku. Po zdjęciu gumek efekt jest zaskakujący.


PISANKI W TATUAŻE

blog lifestylowy

Zamiast przyklejać dzieciom tatuaże na rękach, czy innych częściach ciała można w ten sam sposób umieścić je na wydmuszce. Moim zdaniem wyglądają uroczo i wspaniale się trzymają.


PISANKI W KSZTAŁTY

blog rodzicielski

Tworząc takie pisanki działamy na podobnej zasadzie jak w przypadku pisanek ziołowych. Jedną różnicą jest fakt, że nie maczamy pisanek w barwniku a kropeczkami wypełniamy miejsce bez kształtu. Jeżeli dzieci wykażą się cierpliwością i zrozumieniem efekt będzie bardzo ciekawy. Jeżeli jednak nie, to w tym wypadku za efekt nie ręczę.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym artykule pochodzą z Mojej tablicy na Pinterest. Jeżeli interesuje was źródło, tam również je znajdziecie. A jeśli szukacie więcej Wielkanocnych inspiracji to zapraszam Was do obserwowania tablicy Easter. Święta w tym roku u mnie, więc będę szukać i wstawiać wiele inspiracji związanych z tymi świętami.

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło.

Bardzo Was proszę jednak o nie umieszczanie w treści komentarza jakichkolwiek linków reklamowych. Wszystkie podlinkowane komentarze zostaną usunięte (chyba, że link dotyczyć będzie merytorycznie komentowanego wpisu).
Dziękuję za wyrozumiałość.